ניקוי רצפה - כל הטיפים לניקוי רצפה אפקטיבי

שמירה על רצפה נקייה יכולה להיות משימה פשוטה, כששומרים על שגרה. אם עדיין אין לכם שגרת ניקיון קבועה, תנו לנו להציע להתחיל עם ניקוי רצפה בסגנון המשפחתיזם - כי הרצפה היא של כולם.

לפני שנגלה את הסודות, חשוב שנבין את החשיבות שבניקוי קבוע לרצפה. אנחנו דורכים עליה כל שעות היממה, ובכל זאת, הרצפה לא זוכה ליחס מיוחד כמו השיש במטבח או הספות בסלון. אנחנו יודעים שהיא תמיד תהיה שם. ועדיין, אין כמו להיכנס לבית שזה עתה נשטף! הריח באוויר, הברק ברצפות ותחושת ההתחדשות. קבלו את כל הטיפים לניקוי רצפה אפקטיבי: 

לפני שתשפכו מים

כל ניקוי רצפה מתחיל בטאטוא או שאיבה כמובן. לא משנה בני כמה הילדים שלכם, כל אחד יכול לקחת חלק בניקיון. בדיוק באותו האופן שלפני המקלחת יש להסיר את הבגדים, ניקוי רצפה דורש קיפול של השטיחים. התחילו בשאיבת השטיחים ואם יש בבית נסיכים או נסיכות מתבגרים, העניקו להם את הכבוד והזכות להחזיר את השטיח לצעירותו באמצעות שאיבה הגונה. אפשרות נוספת למשקיעים שביניכם: הוציאו את השטיח החוצה ותנו לילדים לחבוט בו כהוגן, ולפרוק את האנרגיות שאופייניות לגיל ההתבגרות בצורה היעילה ביותר.

כעת הגיע הזמן לפנות רהיטים: רגע לפני שאתם מרימים את הריהוט נגבו אותו עם מטליות דוחות אבק למשטחים. אם אתם נתקלים בכתמים עיקשים, תוכלו להסירם בקלות וללא כל מאמץ בעזרת מטליות רב שימושיות כעת הרימו את השולחן על הספה ואת כיסאות המטבח על השולחן. כשכל המשפחה עובדת יחד, משימת פינוי הרהיטים תיקח בדיוק דקה אחת. לאחר מכן, טאטאו את הרצפה החשופה. מטאטא ויעה, זה מה שצריך כדי שבני המשפחה שלכם ישתתפו גם הם בניקיון. תוכלו להפוך את הטאטוא למשחק ולהעמיד פנים שכל מקל הוא מיקרופון, ועם מוזיקה קצבית ברקע, הכנת הבית לספונג'ה מעולם לא הייתה כיפית יותר. אך גם אם לאחר הטאטוא לא נשאר פירור סורר על הרצפה-  אל תתפתו להאמין למראה עיניכם: עד שלא יישפכו פה מים, הבית לא נחשב נקי.

הפכו כל שטיפה לחגיגה

נגמרו ההכנות! עכשיו הגיע החלק הכיף, אבל גם כיף צריך לדעת לעשות נכון. כדאי לוודא שתמיד יש בבית סמרטוטי רצפה נקיים, כדי שלא תאלצו להתעסק בניקוי הסמרטוט כשמה שבאמת מעניין אתכם הוא לנקות את הרצפה. מלאו דלי במים חמימים עם סבון רצפות ושפכו בכמה מוקדים, או טבלו את הסמרטוט בדלי. אם יש לכם מרחב גדול ייתכן ותרצו להשתמש במגב רחב, בעוד שטח קטן יפיק יתרון ממגב קטן שיודע להיכנס גם בפינות צרות. לברק מוגבר וניקיון עוצמתי יותר הוסיפו לכל דלי מעט חומץ, ואל דאגה, הריח עובר תוך זמן קצר. תנו לצעירים שבחבורה לבחור אם הם מעדיפים לגרוף את המים או להעביר ניגוב יבש בסיום, ואם יש תחרות- דאגו מראש לכמה מגבים וכמה סמרטוטי רצפה. אם מישהו מבני הבית היקרים נגעל לגעת במטלית רצפה משומשת, אל דאגה- במשפחתיזם, לכל אחד יש דרך לעזור. במקרה הזה, מטליות לחות לניקוי הרצפה הן הפתרון שלכם - ניגוב אחד והופ! הרצפה מבריקה והבית מריח כמו מלון.

זה יכול להיות קל!

לא כל ספונג'ה צריכה להיות מבצע, ולא כל ניקוי רצפה צריך לכלול בתוכו גלגול שטיחים והרמת רהיטים. אם טפטף מעט מיץ כשהפרינססה מזגה כוס משקה מרענן, אם נשפך הקפה ליד השיש או אם נפלה פסטה עם רוטב בדרך לסלון, או אם נשפכה לה טיפת מרק בדרך אל המיקרו, לא קרה שום דבר, ומי שקלקל יוכל בקלות לתקן עם מטליות לחות לניקוי הרצפה - נשלפות אחת אחת, נוחות לשימוש, עם פתח מיוחד למגב ועם ניחוח של מרכך כביסה, לא תאמינו איך בני הבית הצעירים מתגייסים להעביר סמרטוט. כך או כך, דין מטלית לחה חד פעמית כדין מטלית מיקרופייבר ואין לדרוך באזור הרטוב עד לייבוש מלא, אחרת כפות הרגליים ישאירו סימני טביעות שיעלו ספק אם בכלל התרחש כאן ניקיון. אם כל אחד במשפחה ייקח חלק, העבודה תהיה קלה בהרבה, וכל בני הבית יחכו לחגיגת המים הבאה.

 

איך המוצרים שלנו יכולים לעזור?

Products_Toilet paper roll

חדש! עזרי ניקוי וטיפוח הרכב

הסדרה החדשה של ניקול כוללת מגוון פתרונות חכמים לניקוי וטיפוח מושלם של הרכב מבפנים ומבחוץ, לחווית נסיעה נקייה ונעימה יותר.

Products washlets image

מוצרי ניקיון

מגוון פתרונות הניקוי החכמים שלנו יעזרו לכם להבריק את הכול בצ'יק: לדחות את הצטברות האבק, לחטא משטחים בקלילות ולהשאיר ריח נעים בכל הבית. לכל מוצרי הניקיון, היכנסו

Products washlets image

עיטוף מזון

מגוון הפתרונות החכמים שלנו יעזרו לכם להשאיר את האוכל טרי באריזה כך שתוכלו לקחת אותו לכל מקום וליהנות ממנו גם בסוף היום. לכל מוצרי עיטוף המזון, היכנסו

Products_Toilet paper roll

בישול ואפיה

מגוון הפתרונות החכמים שלנו יעזרו לכם לבשל ולאפות בקלות בלי יותר מדי בלאגן, לכל המוצרים שיעזרו לכם במלאכת הבישול והאפיה, היכנסו

Products_Toilet paper roll

אירוח

מגוון הפתרונות החכמים שלנו יעזרו לכם לעצב תוך כמה דקות שולחן בסטייל ובסוף גם לפנות את הכול תיק תק. לכל המוצרים שיעזרו לכם לארח בסטייל, היכנסו