fridge fridge

ניקוי מקרר: איך לנקות מקרר בכמה צעדים פשוטים?

בני הבית משתמשים בו כל הזמן, והוא שומר על האוכל טרי 24/7 מבלי להתחשבן. ועדיין, בבתים רבים הוא אינו זוכה ליחס הוגן, ולעיתים אפילו סובל מהזנחה. נטייה עממית היא לשמור את הניקיון שלו לפסח, אך כיוון שהמקרר הוא אולי המכשיר החשמלי הפופולרי ביותר בבית, הוא ממשיך לעבוד ולהתלכלך, גם ביתר ימות השנה.

אומנם שאריות מזון חבויות בפינות חשוכות, לכלוכים שקשה להסיר ונוזלים דביקים שכבר קשה לזהות הם משימה מאתגרת לניקוי, אך עם מוצרי ניקוי מתקדמים וטיפים סודיים, כל נסיך ונסיכה יכולים לקחת חלק, וההבדל יהיה מאוד מורגש.

לא רק בשביל היופי: למה חשוב לנקות את המקרר?

אין ספק, קירור הוא קריטי עבור מוצרי מזון מסוימים כך שאפשר יהיה להשתמש בהם, והוא מאריך את חייהם של מוצרי מזון אחרים כמו ירקות. הוא שומר על טריות הביצים והחלב, ועם זאת, אפילו המקרר העוצמתי בעולם לא יכול לעמוד בפני נזקי הזמן. כך יוצא שמידי פעם מתגלה מלפפון רקוב שהתגלגל לאחד הילדים או פטרוזיליה שמזמן שינתה צורה.

בסופו של דבר, עובש, פטריות וחיידקים יכולים להתפזר בחלל המקרר ולדבוק במוצרים אחרים, ומעבר לכך שזה לא נעים, זה עלול לסכן את הבריאות. לכן, חשוב לרתום את כל בני המשפחה לשמור על חלל המקרר נקי, ולמרבה המזל, עם המוצרים הנכונים וכשכולם לוקחים חלק- זו אפילו לא צריכה להיות משימה קשה.

איך לרתום את בני המשפחה?

לפני שפוצחים במבצע, מכינים את השטח. הדבר הראשון שיש לעשות הוא להחדיר רוח מבצעית בקרב בני הבית. כולם משתמשים- כולם מנקים! שימו מוזיקה קצבית במיוחד ברקע והחליטו למשל שמי שמשתתף בניקיון זכאי לבחור את המנה האהובה עליו. אבל גם אם כל המשפחה מגויסת, אם אין מוצרי ניקיון מתאימים, זו כנראה תהיה חוויה מאתגרת.

איך מתחילים?

כל ניקוי מקרר מתחיל בפינוי מקרר, משימה מושלמת לתת לנסיכים והנסיכות של הבית. אין טעם להתחיל לנקות מקרר מלא, גם אם אתם חושבים לעצמכם שהבעיה היחידה היא הכתם הקטן הזה על הדופן. הוציאו את כל תכולת המזון אל השיש והשולחן. כן, אין קיצורי דרך בעניין הזה, אבל לא בכדי- היתרון הראשון הוא שלאחר שתוציאו את כל המוצרים תגלו בוודאות כמו דברים שאפשר לזרוק ועדיף שעה אחת קודם, ויתפנה מקום לדברים שאתם באמת אוהבים לאכול (ובתוקף). אל תפחדו לזרוק- אם יש משהו שלא אכלתם בשבועיים האחרונים, כנראה שגם לא תאכלו. כמה שקיות זבל, הרבה נחישות והעברה של מזון מן המקרר אל הפח- וכבר תהיה לכם הקלה. חוץ מזה, הניקיון מבפנים יהיה הרבה יותר קל, פשוט ומהיר, ולא תצטרכו לזגזג עם הסמרטוט במבוך מעדנים וקופסאות אוכל. בקשו מהילדים לפרק את המדפים שעל דלתות המקרר ואת המגירות- זו אולי תיראה לכם משימה מיותרת, אך בסופו של דבר המאמץ ישתלם: כשהמדף בחוץ תוכלו לנקות אותו ביתר קלות מבלי להרגיש מוגבלים בגובה או בזווית.

צאו לדרך!

את מדפי הזכוכית והמגירות עדיף לשטוף במקלחת עם סקוטשים ומים חמימים, ולייבש באמצעות מגבות נייר. את הפינות והתעלות של המקרר אפשר לתת לילדים לנקות עם כמה דפי ספוגית הקסם (וקצת מים), שסופחים אליהם גם לכלוכים עקשניים במיוחד, ונכנסות גם בחריצים צרים ופינות מאתגרות.

לניקוי קירות המקרר, השתמשו במטליות למשטחים ושפשפו בעדינות את הלכלוך. לתוצאות מהירות יותר, נגבו את המקומות המוכתמים עם מטליות לחות לניקוי קל, והשענו לאחור באנחת רווחה- כי סיימתם! לא לשכוח להחזיר יחד את כל המדפים, ולבסוף, את האוכל שחיכה בסבלנות לשוב לביתו.

איך המוצרים שלנו יכולים לעזור?

Products_Toilet paper roll

חדש! עזרי ניקוי וטיפוח הרכב

הסדרה החדשה של ניקול כוללת מגוון פתרונות חכמים לניקוי וטיפוח מושלם של הרכב מבפנים ומבחוץ, לחווית נסיעה נקייה ונעימה יותר.

Products washlets image

מוצרי ניקיון

מגוון פתרונות הניקוי החכמים שלנו יעזרו לכם להבריק את הכול בצ'יק: לדחות את הצטברות האבק, לחטא משטחים בקלילות ולהשאיר ריח נעים בכל הבית. לכל מוצרי הניקיון, היכנסו

Products washlets image

עיטוף מזון

מגוון הפתרונות החכמים שלנו יעזרו לכם להשאיר את האוכל טרי באריזה כך שתוכלו לקחת אותו לכל מקום וליהנות ממנו גם בסוף היום. לכל מוצרי עיטוף המזון, היכנסו

Products_Toilet paper roll

בישול ואפיה

מגוון הפתרונות החכמים שלנו יעזרו לכם לבשל ולאפות בקלות בלי יותר מדי בלאגן, לכל המוצרים שיעזרו לכם במלאכת הבישול והאפיה, היכנסו

Products_Toilet paper roll

אירוח

מגוון הפתרונות החכמים שלנו יעזרו לכם לעצב תוך כמה דקות שולחן בסטייל ובסוף גם לפנות את הכול תיק תק. לכל המוצרים שיעזרו לכם לארח בסטייל, היכנסו