צביעת קיר צביעת קיר

זהירות, צבע טרי! איך לצבוע דירה מבלי ללכלך?

בין אם הדירה שלכם חדשה ובין אם ישנה ואתם רוצים לתת לה מתיחת פנים- צבע חדש לקיר הוא הזדמנות מצוינת לצקת חיים ואופי בבית שלכם. אחרי שהתגברתם על הקושי לבחור את הגוון המדויק מתוך המניפה, כל מה שנשאר הוא לעקוב אחרי הכללים ולצאת מהצד השני של הצביעה הזו כמו מקצוענים, עם כמה שפחות נזקים ועם כמה שיותר זיכרונות נעימים עם המשפחה (כן, בצביעה הזו גם ילדים משתתפים!)

צביעת דירה היא דרך קלה וזולה יחסית לרענן את מראה הבית, להוסיף לו חיים וליצור אווירה חדשה. אך אם היא לא נעשית כראוי, היא יכולה לגרום לנזק- לא רק בנראות הלא מקצועית אלא גם בכתמים לרהיטים חשובים. בעיקרון, אם צובעים דירה לפי כללי עבודה והקפדה על סדר וניקיון תוך כדי, כמות הלכלוך היא מינימלית והניקיון הוא פשוט, קליל וקצר. מה שקורה פעמים רבות הוא רצון לסיים צביעת דירה במינימום זמן. ולהשאיר את הניקיון לסוף. אז, מתפספסות פינות קטנות, מתלכלכים רהיטים גדולים ויש רצפה שלמה שצריך לשפשף שעות.

מה יכול להשתבש? נזקי צביעה לא מאורגנת

אין מה לעשות, למרות שנזהרים לא ללכלך, בסוף מלכלכים. נתזי צבע לא מתכוננים על הרצפה עלולים לגרום לנזקים בלתי הפיכים, על אחת כמה וכמה אם הרצפה מכוסה בפרקט או שטיח. נתזי צבע באוויר יכולים לפגוע בגופי תאורה, בתקרה או בוויטרינה האהובה שקיבלתם מסבתא.

פנו דרך: הוציאו את כל מה שניתן להוציא מהחדר

לפני שתפתחו את פח הצבע ותרימו את המברשת, חשוב לבצע כמה פעולות שיקלו עליכם בהמשך- והכל מתחיל בלעשות מקום. אולי כרגע החדר נראה מרווח מספיק, אבל ברגע שייכנס סולם או כיסא תהיו בטוחים שהדברים יצטופפו. מעבר לכך שזה לא נוח, החפצים החשובים נמצאים בסכנת שפריצים של צבע שלא בטוח ירדו. הקדימו תרופה למכה ומתוך הרהיטים והחפצים שניתן להזיז, הוציאו מהחדר את כל מה שתרצו להשאיר נקי. אולי זה נראה צעד מיותר, אבל הוא הולך להשתלם לכם בעתיד. לכן, אם מאיוש רוצה לשמור על המראה שלה, ורועיקי רוצה לשמור על שטיח הכדורגל שלו- הם מוזמנים להשתתף במבצע ולהוציא את החפצים החשובים להם מהחדר למסדרון.

אז מה עושים? מכסים

למרות שהפעולה הזו פשוטה, משפחות רבות מדלגות עליה כי היא יכולה להיתפס כמאמצת ומטריחה. למען האמת, צביעת דירה יכולה להיות כיף אמיתי- כאן נכנסים הילדים לתמונה. אם תרצו, תוכלו לתעד את ההכנות, הצביעה, והקיפולים בסרטון אחד בהילוך מהיר. עטפו יחד איתם את כל הפריטים הכבדים שאי אפשר להוציא מהחדר בניילון או שקיות אשפה גדולות וגלגלו על הרצפה גלילי קרטון (שלא מחליקים, לעומת ניילונים) והצמידו אותם לפנלים באמצעות מסקינטייפ שיחסום נזילת צבע מהקיר לרצפה. כמו כן, לאחר טבילת הרולר, נגבו אותו על הדפנות ורק אז צבעו את הקיר. אם אתם צובעים יחד עם בני המלוכה המתבגרים (החלק הזה לא מתאים לקטנטנים)- הסבירו להם בדיוק מה עושים והדגימו להם פעם אחת. הכישרון החבוי שבהם כבר יפרוץ מעצמו.

ואם התלכלך?

אין מה לעשות, לפעמים נוזל או משפריץ בלי שהתכוונו. נסו להיות ערניים וברגע שהבחנתם בכתם- נקו אותו בלי לחכות (אפשר למנות את אחד מיורשי העצר לחפש כתמים של צבע תוך כדי עבודה)! כדי להתמודד עם כתמי התזות על הפאנלים, יש לפעול בזריזות: מטליות לחות לניקוי משטחים יחסכו לכם עבודה של שעות בניגוב אחד. ואם קרה שפספסתם והשפריץ על הקיר, אל תייבשו אותו יותר: ניגוב עם ספוגית הקסם טבולה בקצת מים תסיר את המפגע כלא היה.

איך המוצרים שלנו יכולים לעזור?

Products_Toilet paper roll

חדש! עזרי ניקוי וטיפוח הרכב

הסדרה החדשה של ניקול כוללת מגוון פתרונות חכמים לניקוי וטיפוח מושלם של הרכב מבפנים ומבחוץ, לחווית נסיעה נקייה ונעימה יותר.

Products washlets image

מוצרי ניקיון

מגוון פתרונות הניקוי החכמים שלנו יעזרו לכם להבריק את הכול בצ'יק: לדחות את הצטברות האבק, לחטא משטחים בקלילות ולהשאיר ריח נעים בכל הבית. לכל מוצרי הניקיון, היכנסו

Products washlets image

עיטוף מזון

מגוון הפתרונות החכמים שלנו יעזרו לכם להשאיר את האוכל טרי באריזה כך שתוכלו לקחת אותו לכל מקום וליהנות ממנו גם בסוף היום. לכל מוצרי עיטוף המזון, היכנסו

Products_Toilet paper roll

בישול ואפיה

מגוון הפתרונות החכמים שלנו יעזרו לכם לבשל ולאפות בקלות בלי יותר מדי בלאגן, לכל המוצרים שיעזרו לכם במלאכת הבישול והאפיה, היכנסו

Products_Toilet paper roll

אירוח

מגוון הפתרונות החכמים שלנו יעזרו לכם לעצב תוך כמה דקות שולחן בסטייל ובסוף גם לפנות את הכול תיק תק. לכל המוצרים שיעזרו לכם לארח בסטייל, היכנסו