אבא ושני ילדים מדיחים כלים  אבא ושני ילדים מדיחים כלים

שטיפת כלים: כל הטיפים לשטיפת כלים בקלות וביעילות

רוב בני הבית לא אוהבים לשטוף כלים, ולא סתם. מדובר במשימה שיכולה להיות לא פשוטה בייחוד אם לא עובדים נכון. לשם כך ריכזנו עבורכם את כל הטיפים שיעזרו לכל בני הבית להיות מאסטרים בשטיפת כלים ולנצח בקלות את הערמות המצטברות. 

למרות שכל בני הבית אוכלים ושותים בהם, מבשלים באמצעותם ומארחים איתם, אף אחד לא אוהב לשטוף כלים, ולא סתם. זו יכולה להיות משימה סיזיפית, מעייפת, שלא לדבר על תבניות שפשוט מסרבות להתנקות, לא משנה כמה השריתם אותן במים חמימים עם סבון. אבל חשוב לזכור שכמו בכל משימה אחרת, יותר קל ביחד. עם המשפחתיזם של ניקול, כולם שווים בעבודות הבית, גם בקרצופים. איך רותמים גם את צעירי הממלכה? בקלות.

לא בכפפות של משי


כפפות של משי נרטבות בקלות. כפפות גומי, לעומת זאת, מתייבשות בקלות, והופכות כל שטיפת כלים לבטוחה יותר. מלבד ההגנה שהן מעניקות לידיים העדינות של הנסיכות שלכן, כפפות איכותיות מאפשרות לשטוף את הכלים בטמפרטורות גבוהות יחסית ולהסיר שומנים קשים ביעילות ומהירות עם סקוטשים. כמו כן, כפפות גומי מאפשרות אחיזה טובה יותר בכל כלי, מה שמפחית את הסיכוי לשבור את, או את הקערה היחידה שהנסיך מסכים לאכול בה קורנפלקס.

 

אם זה לא יהיה פשוט, זה פשוט לא יהיה


אתם רוצים שצעירי הלהקה ישתתפו במשימה? הכניסו תורנות שטיפת כלים קבועה. בין אם תחליטו על חלוקה לפי כלים או לפי ימים, חשוב שהחלוקה תהיה ידועה וברורה ושכל בני הבית יסכימו עליה. חלוקה לפי ימים מאפשרת לכל אחד לדעת בדיוק מתי מגיע תורו: היא שוטפת כלים ביום ראשון, הוא שוטף ביום שני ואבא שוטף בחמישי. אם מתקיימת ארוחה גדולה כמו בסופי השבוע, אפשר לקיים חלוקת משימות אחרת: אחתמפנה מהשולחן, אחד מפנה את השאריות האוכל מהכלים לפח, וההוא שרגיל לברוח לספה מוריד שקיות זבל שהצטברו  ואמא מחזירה את הכלים היבשים למקום לאחר שייבשה אותם עם מגבות נייר.

 

הניקיון מתחיל לפני הכלים- דאגו לאביזרי ניקיון שכיף איתם


אם הכיור מוזנח, ויש מספר של סקוטשים שכבר משומשים יתר על המידה והסמרטוט כבר בא בימים- לא פלא שהנוער לא מוכן לשטוף כלים. ואם נודה על האמת, גם להורים זה לא פינוק גדול. מעבר למצבורי החיידקים והבקטריות שמצטברות באביזרי ניקיון שצוברים לחות ולכלוך לאורך זמן, ניקיון עם מקרצפים עייפים הוא הרבה פחות אפקטיבי. תוכלו לשמח את המטבח שלכם עם סקוטשים בצבעים, מטליות מיקרופייבר שניתן לכבס או מטליות לחות לניקוי משטחים. את הסקוטש החליפו לעיתים קרובות,. כמה קל, ככה מהפך.


טכניקות


שטיפת כלים זה משהו שצריך ללמוד, וכל פעולה שניתן ללמוד ניתן לפרק לסדר פעולות – דבר חשוב במיוחד להתנהלותם של ילדים, מתבגרים, צעירים ובינינו- גם מבוגרים. הדבר נכון על אחת כמה וכמה אם צעירי הממלכה לא התנסו מעולם קודם לכן בשטיפת כלים (אין מה לעשות, צריך להתחיל איפה שהוא). בדיוק באותו האופן שמי שלא מורגל לאפות עוגות זקוק למתכון כשמבקשים ממנו עוגה ליום הולדת, כך מי שלא מורגל לשטוף כלים זקוק לסדר פעולות כשהוא עומד מול ערימת כלים מלוכלכים. 
גם אם סדר הפעולות הוא בסיסי, וכבר למדנו  שכל אחד במשפחה יכול,ש. תאמינו לנו שיש הסברים שיכולים לעשות מהפך! וזה בדיוק מה שמשפחתיזם בא לעשות- מהפך במטבח. לכן, בפעם הבאה שתבקשו מבני המשפחה לעזרו עם הכיור המלוכלך, נסו להנחות אותם לפעול לפי הכללים הבאים: לפנות את הכלים היבשים לפני שמתחילים במשימה, כדי שיהיה מקום לכלים חדשים; לשטוף מהקטן לגדול- קודם סכו"ם וכוסות קטנות, לאחר מכן צלחות ולבסוף תבניות וקערות גדולות; ועוד טיפ אחד עלינו: בפני כיורים גדולים, הכינו מבעוד מועד קערה קטנה עם מים וסבון, כך שגם כשנגמר הקצף בסקוטש, החידוש שלו הופך קל וזריז.
 
 
 

איך המוצרים שלנו יכולים לעזור?

Products_Toilet paper roll

חדש! עזרי ניקוי וטיפוח הרכב

הסדרה החדשה של ניקול כוללת מגוון פתרונות חכמים לניקוי וטיפוח מושלם של הרכב מבפנים ומבחוץ, לחווית נסיעה נקייה ונעימה יותר.

Products washlets image

מוצרי ניקיון

מגוון פתרונות הניקוי החכמים שלנו יעזרו לכם להבריק את הכול בצ'יק: לדחות את הצטברות האבק, לחטא משטחים בקלילות ולהשאיר ריח נעים בכל הבית. לכל מוצרי הניקיון, היכנסו

Products washlets image

עיטוף מזון

מגוון הפתרונות החכמים שלנו יעזרו לכם להשאיר את האוכל טרי באריזה כך שתוכלו לקחת אותו לכל מקום וליהנות ממנו גם בסוף היום. לכל מוצרי עיטוף המזון, היכנסו

Products_Toilet paper roll

בישול ואפיה

מגוון הפתרונות החכמים שלנו יעזרו לכם לבשל ולאפות בקלות בלי יותר מדי בלאגן, לכל המוצרים שיעזרו לכם במלאכת הבישול והאפיה, היכנסו

Products_Toilet paper roll

אירוח

מגוון הפתרונות החכמים שלנו יעזרו לכם לעצב תוך כמה דקות שולחן בסטייל ובסוף גם לפנות את הכול תיק תק. לכל המוצרים שיעזרו לכם לארח בסטייל, היכנסו