ניקוי אבק ניקוי אבק

אבק: מהו וכיצד נפטרים ממנו?

הנסיכה לא מפסיכה להתעטש? הנסיך של הבית קם עם אף מנוזל?
הוא בכל מקום, יכול להצטבר ויש מבוגרים וילדים רבים שסובלים מאלרגיה אליו. גרגירים קטנים ובלתי נראים שמלווים את החיים ואין באמת דרך להתגונן מפניהם במאת האחוזים - אבק. מה הסכנות שטומנים בחובם מצבורי אבק ברחבי הבית ואיך אפשר להתמודד איתם? (רמז: ביחד!)

למרות שהוא נראה במבט ראשון כתופעה לא מזיקה במיוחד, אבק הוא למעשה מצע לחרק קטנטן העונה לשם: קרדית האבק, שאוהב לחיות בתנאי לחות מאובקים. את קרדית האבק ניצן למצוא בעיקר בן סיבי טקסטיל (כמו ריפוד ספות, שטיחים, וילונות ובגדים כמובן).

מאיפה הוא בא ולאן הוא הולך?

חלקיקים מיקרוסקופיים שהתפוררו מאבנים, אדמה ותאי צמחים מתים הנישאים דרך האוויר ומתפזרים לכל עבר. הם נמצאים בכל מקום בעולם, אבל עם כל הכבוד, כשהם מצטברים בסלון הם מפריעים במיוחד. בבית, מרבית כמויות האבק נוצרות כתוצאה מחלקיקי עור מתים, חתיכות מיקרוסקופיות של בד ושיער.

החדשות הטובות הן, שכשכולם לוקחים חלק ניתן לסלק את האבק בקלות מהבית וגם למנוע את הצטברותו על משטחים.

התופעות שעלולות להיגרם מהאבק

הגוף שלנו הוא מערכת חכמה ומתוחכמת ביותר, כך, מערכת הנשימה שלנו מסוגלת אומנם לסנן חלקיקי לכלוך קטנים באוויר, אולם מצבורים גדולים של אבק עלולים לגרום לתגובות אלרגיות המתבטאות בעיקר בעיטושים, גירודים, דמעות, שיעולים ובעיות נשימה.

כדי להימנע מהופעתן של תופעות אלו, כל שעליכם לעשות הוא לחלק לכל ילד בבית (וגם לעצמכם) מטליות לחות לניקוי כללי דוחה אבק. שימו מוזיקה ברקע ונקו יחד את המשטחים ברחבי הבית. במהרה תגלו ששמירה על ניקיון על בסיס קבוע היא המפתח לחיים בריאים ונקיים יותר. ניקוי אבק הוא אחת הפעולות הפשוטות והקלות ביותר לביצוע, וכל אחד מבני הבית יכול לקחת חלק.

התרופה הכי טובה- מניעה (סגרו חלונות!)

סגירת חלונות מומלצת לא רק בימים של אובך או חמסין. אם אתם גרים באזור עם הרבה רוחות או לחילופין באזורים אורבניים או מדבריים, ביתכם מועד לאבק יותר מבתים אחרים. רוחות שנושאות איתן חלקיקי אדמה קטנים ופיח מהרחובות עושים את שלהם, ככה שגם אם ניקיתם אתמול אבל השארתם חלונות פתוחים, שכבת החלקיקים המיקרוסקופיים תחכה לכם כשתשובו מן העבודה. עם זאת, אוויר טרי הוא חשוב מאין כמוהו. לכן, הקפידו לסגור את החלונות רק בזמן שאינכם בבית (וכדי להגן גם על הזכוכית עצמה מאבק, סגרו את התריסים).

מה עושים? מתאבקים יחד

ניקוי אבק הוא מסוג הפעולות שניתן לעשות באופן שוטף ויומיומי (כמו ניגוב שולחן המטבח והמדף במסדרון) אבל הוא גם יכול להתבצע כחלק מבצע ניקיון מיוחד, כמו הסרת האבק מאהילי תאורה או מיניאטוריות שמסודרות בספרייה בסלון. כך או כך, במשפחתיזם כמו במשפחתיזם, תמיד יותר קל וכיף לנקות ביחד. בין אם ניקיון האבק הוא כחלק מניקיון הבית הכללי ובין אם הוא פרויקט שתבחרו להקדיש לו זמן מסוים פעם בשבוע או שבועיים.

תמיד כדאי להתחיל לנקות מלמעלה למטה, כדי שלכלוך שנמצא מעלה לא ילכלך את האזורים שכבר השקעתם לנקות. לדוגמה, התחילו עם האהיל, עברו למדפים וסיימו עם השטיח. יחד עם כל בני המשפחה, גדולים כקטנים, המשימה הזו יכולה להיות מהנה ממש.

לובשים בגדים שלא אכפת ללכלך, שמים מוזיקה וכולם יחד מעיפים את האבק מהבית- רועיקי יכול להעביר כמה מטליות לחות לניקוי משטחים על המזנון (בזהירות על פסלי הזכוכית וספלי החרסינה!) ובזמן הזה הנסיכה יכולה לשאוב את השטיחים. כדי להפוך את המשימה לקלה עוד יותר, השתמשו בכמה מטליות לחות לניקוי כללי דוחה אבק של ניקול, המיועדות בדיוק למשימה הזו- כמה ניגובים והשטח נקי, תרתי משמע, ועומד לשמור על עצמו כזה יותר ממה שציפיתם.

איך המוצרים שלנו יכולים לעזור?

Products_Toilet paper roll

חדש! עזרי ניקוי וטיפוח הרכב

הסדרה החדשה של ניקול כוללת מגוון פתרונות חכמים לניקוי וטיפוח מושלם של הרכב מבפנים ומבחוץ, לחווית נסיעה נקייה ונעימה יותר.

Products washlets image

מוצרי ניקיון

מגוון פתרונות הניקוי החכמים שלנו יעזרו לכם להבריק את הכול בצ'יק: לדחות את הצטברות האבק, לחטא משטחים בקלילות ולהשאיר ריח נעים בכל הבית. לכל מוצרי הניקיון, היכנסו

Products washlets image

עיטוף מזון

מגוון הפתרונות החכמים שלנו יעזרו לכם להשאיר את האוכל טרי באריזה כך שתוכלו לקחת אותו לכל מקום וליהנות ממנו גם בסוף היום. לכל מוצרי עיטוף המזון, היכנסו

Products_Toilet paper roll

בישול ואפיה

מגוון הפתרונות החכמים שלנו יעזרו לכם לבשל ולאפות בקלות בלי יותר מדי בלאגן, לכל המוצרים שיעזרו לכם במלאכת הבישול והאפיה, היכנסו

Products_Toilet paper roll

אירוח

מגוון הפתרונות החכמים שלנו יעזרו לכם לעצב תוך כמה דקות שולחן בסטייל ובסוף גם לפנות את הכול תיק תק. לכל המוצרים שיעזרו לכם לארח בסטייל, היכנסו