חורף מבריק

יש לנו טיפים לניקיון בחורף, שלא דומים לטיפים של ניקיון בקיץ. כך תתמודדו עם בוץ, אבק, עובש, עלים ועוד

חושבים שבחורף מלוכלך פחות? תחשבו שוב. אבק, עלים, בוץ, גשם וגם פחות אוורור וזרימת אוויר יוצרים לנו לכלוך חורף טיפוסי. אך אל דאגה ואל חשש – יש לנו טיפים מבריקים להתמודדות עם פגעי הניקיון של החורף הישראלי.

אוורור – סביבה דחוסה ולא מאווררת עלולה להוות מרבץ לווירוסים וחיידקים וגם ריח לא נעים. מומלץ לאוורר את הבית או המשרד גם בחורף, מה שאומר לפתוח חלונות כשאפשר, לנער מצעים ושמיכות ולהזרים אוויר חדש ורענן אחרי הגשם פנימה.

אבק – גם בחורף מצטבר בבית אבק. הוא מתגנב דרך החלונות והדלתות וגם הבוץ שנדבק בנעליים שלנו, נודד איתנו פנימה הביתה, מתייבש והופך לחול ולאבק, שנצמד לכל המשטחים והחפצים. הפתרון הוא מגבונים לניקוי כללי עם שכבת הגנה אנטיסטטית המפחיתה הצטברות אבק ועוד בניחוח של מרכך כביסה מעולה.

 

פירות הדר בשירות הניקיון – נצלו את עונת פרי ההדר בחורף והשתמשו בחצי לימון (גם חצי אשכולית תעשה את העבודה) לשפשוף כיורים, ברזים, אמבטיות וקרמיקה בחדרי הרחצה. הלימון ילבין ויבריק את הכלים הסניטריים בדרך טבעית, זולה, אקולוגית וחסכונית.

ניחוח טוב בבית – כדי שישרור בבית ריח נעים ולא דחוס, חממו על הכיריים סיר קטן עם מים והכניסו פנימה כמה חתיכות של לימון וכמה מקלות קינמון. דרך נוספת היא לנגב את הרצפה ממים, חול ובוץ בעזרת מטלית לחות לניקוי רצפה בניחוח מרכך כביסה או בריח לימון של ניקול. תענוג. אגב, להשתמש במטליות ניקוי חד פעמיות לרצפה זו גם דרך מעולה לחסוך בכביסות בחורף.

קפה ותה בלי אבנית – בחורף נוטים לשתות יותר שתייה חמה והקומקום עובד שעות נוספות. כדי למגר את האבנית שבקומקום – הרתיחו בו מים עם רבע כוס חומץ. החומץ ימיס את האבנית ואתם תקבלו קומקום נקי ומים צלולים. רק אל תשכחו להרתיח שוב קומקום עם מים נקיים כדי שלא יישאר טעם החומץ. זה לא מסוכן, סתם לא טעים.

שואב אבק – חוץ מלשאוב אבק מהשטיחים, הספות ואפילו הרצפה, השתמשו בשואב כדי לשאוב פתחי אוורור, רשתות ופילטרים של מזגנים ופתחים. מצטבר שם אבק רב שאתם לא רוצים לנשום.

ערכת "עזרה ראשונה" ליד הדלת – הכניסה לבית, בייחוד בבית צמוד קרקע, היא המקום שבו מצטבר הכי הרבה לכלוך בחורף. בוץ, חול, עלים יבשים ומים חוגגים שם בערבוביה. כדי שכל הבלגן הזה לא ינדוד לכל חלקי הבית, בייחוד לשטיחים, החזיקו בפינה נסתרת ליד הכניסה מטאטא ויעה (אפשר בדגם מוקטן) וחבילת מטליות לחות לרצפה לניגוב נעליים ומגפיים.

חורף חם ונעים!

על מי חשבתם כשקראתם את זה? שתפו אותם!

מעולה שהצטרפת!

כמה הפתעות כבר בדרך בינתיים, יש עוד מלא רעיונות וטיפים בבלוג שלנו

הניוזלטר הזה יגרום לכם להבריק

אתם תהיו הראשונים לקבל רעיונות וטיפים להתייעלות ושדרוג היום יום, ואז תחדשו לכולם ותצאו כוכבים!

הרשמה לניולטר

בשליחת טופס זה אני מסכים שמידע עליי יישמר במאגרי המידע של החברה והיא תשתמש בו בהתאם למדיניות הפרטיות פרטיות מדיניות

הכי פופולריים